Walter Mazzarri

Walter Mazzarri – 6 października 2009 został trenerem SSC Napoli. Zastąpił na tym stanowisku Roberto Donadoniego. Karierę trenerską rozpoczął w 1996, jako drugi trener Bologny. W podobnej roli wystąpił dwa lata później w SSC Napoli. Po roku powrócił jednak do Bologny, gdzie został trenerem zespołu z Primavery. Następnie w latach 2001-2003 szkolił piłkarzy Acireale Calcio z Serie C2 oraz AC Pistoiese z C1. W 2003 został trenerem AS Livorno, które wtedy występowało w Serie B. W tym klubie przebywał przez cały sezon 2003/2004. Drużyna zajęła na koniec 3. miejsce, które dawało awans do Serie A. Mazzarri zaliczył więc pierwszy poważny sukces jako trener. W kolejnym sezonie trafił do Regginy Calcio, grającej w Serie A. W debiucie jego zespół zajął 10. pozycję w ostatecznym rozrachunku. Rok później Reggina była 13-ta. Zaś w sezonie 2006/2007 dokonał z drużyną dużego sukcesu.

1 czerwca 2007 podpisał dwuletni kontrakt z Sampdorią Genua. Sampdoria znacznie poprawiła swoje wyniki, a nowopozyskany zawodnik Antonio Cassano, który miał niemały wkład w sukcesy zespołu publicznie chwalił zdolności trenerskie Mazzarriego. Drużyna zajęła na koniec sezonu 6. miejsce, które gwarantowało jej udział w Pucharze UEFA.

Rok później, w sezonie 2008/2009 Serie A było już nieco gorzej, bowiem Sampdoria zajęła 13. pozycję. Mimo to zanotował kolejny sukces, bowiem doszedł z drużyną do finału Pucharu Włoch, pokonując po drodze między innymi broniący tytułu Inter Mediolan. W finale Sampdoria przegrała dopiero po rzutach karnych z Lazio Rzym. W Pucharze UEFA drużyna wyszła z grupy, w której spotkała się z Partizanem Belgrad, Standardem Liège, FC Sevillą i VfB Stuttgart.

Dodaj komentarz