Podsumowanie gry Napoli

W obecnym sezonie kibice Napoli nie mają łatwego życia. Drużyna która w poprzednich rozgrywkach czarowała grą, oraz stylem i pomysłowością, w obecnym taka już nie jest.
3 miejsce Seria A to z pewnością nie szczyt marzeń, a 22 punktów zdobytych i strata aż 9 punktów po 12 kolejkach to nie najlepszy prognostyk, aby myśleć o Mistrzostwie.
Przed spotkaniem w hicie kolejki z Romą, Napoli nie jest faworytem co z resztą można zobaczyć po kursach u bukmacherów. Praktycznie każdy z nich wyżej stawiał zwycięstwo Romy.
W tym sezonie Napoli udało skompletować się bardzo mocny skład z Hamsikiem, Albiolem, Maggio czy Insigne w składzie, jednak gra pozostawiała wiele do życzenia. Na początku sezonu dwie porażki z rzędu i remis spowodował, że w klubie mówiło się o braku zgrania oraz o błędach które nie powinny się zdarzyć. Rafa Benitez uspokajał jednak że jego zespół stać na dobrą grę, i by nie wyciągać pochopnych wniosków, ale zdawał sobie sprawę że porażka z Romą która zasiada w fotelu lidera, spowoduje jeszcze większą krytykę, i wprowadzi nie potrzebna nerwowość w klubie.
Przed sezonem w pierwszym ranking bukmacherów, Napoli w typowaniu kandydata do zdobycia mistrzostwa był jednym z faworytów, bukmacherzy zgodnie uważali za jednego z faworytów. W drugim rankingu który dotyczył drużyn które zakwalifikują się do startów w europejskich pucharach Napoli zajął jedną z 3 pozycji.
I stało się, Napoli wygrało z Romą 2:0 a bramki zdobyli Gonzalo Higuain strzelając pierwszą bramkę, a po przerwie bramkę na 2:0 zdobył Jose Maria Callejon.
Po spotkaniu komentatorzy zgodnie przyznali że zwycięstwo Napoli jest niespodzianką a na wyniku z Romą, skorzystał nie tylko Napoli, ale przede wszystkim Juventus który wygrał z Empoli i wskoczył na fotel lidera

Dodaj komentarz