Balotelli na sprzedaż. Rafa Benitez czeka z otwartymi rękoma.

Napoli gotowy do zaproponowania oferty za Mario Balotelli. News opublikowany przez włoską prasę wydaje się niewiarygodny lecz potwierdza możliwą negocjację Neapolu z Liwerpulem za ex napastnika AC Milan. The Reds z chęcią sprzedali by gracza, który nigdy nie dał rady się zintegrować z klubem i z fanami.

Ile mógłby nas kosztować Mario?

Ryzyko jest duże, nie dla cyfry, która powinna być (10 milionów funtów, 12.5 w euro) lecz dla zmienności charakteru piłkarza, zawsze pod presją i w świetle reflektorów. W Neapolu (na ostatnim meczu z Milanem wybuchł płaczem przez porażkę jego drużyny) znalazłby przyjazne środowisko, które pomogłoby mu odnaleźć samego siebie.

W Liwerpulu zarabia 6 milionów za sezon, we Włoszech- jakąkolwiek kwotę trzeba będzie zapłacić, Mario będzie musiał pogodzić się z mniejszymi zarobkami.

Benitez: ”Ma wyjątkowy talent, lecz jak na razie potrzebuje trenera, który wyprowadzi go na prostą drogę… trenera, który będzie potrafił go zrozumieć. We Włoszech zapewne wszyscy już mówią o ryzyku i na pewno będą śledzić każdy jego krok, w strachu by nie popełnił błędów na boisku”.

Dodaj komentarz